Tillykke til alle studenterne på HTX i Nykøbing

Forreste række fra venstre:
Therese Mulopo Mbuyi, Paulina Janina Kuriata – Orehoved, Lena Louise Ermose Hansen – Toreby L, Jessie Grell Hansen – Nykøbing F, Maja Josephine Lundberg Andersen – Lillebrænde, Signe Ægidius – Horbelev, Amanda Mandana Maria Vosoughi – Nykøbing F, Signe Elisabeth Grube Bruun – Nakskov

Miderste række fra venstre:
Simone Johanne Jørgensen – Kettinge, Mikkel Faber Frost Jensen – Nykøbing F, Nicolai Biltoft – Nykøbing F, Jonas Christian Helver – Kettinge, Nicklas Silva Hansen Weeraratne – Sakskøbing, Sofie Andersen – Nakskov.

Bagerste række fra venstre:
Frederik Orloff Romerlund Rasmussen – Nykøbing F, Rudy Torstensen Herikstad – Nykøbing F, Lasse Hammer – Vordingborg, Nicky Pedersen – Nykøbing F, Cecilie Camilla Meyer Sørensen, Anna Reinhold Larsen – Eskilstrup.

Ikke med på billedet: Cecilie Kiær Larsen – Eskilstrup

 Student 2018 – 17htx43a-bio

Student 2018 – 17htx43a-mat

Forreste række fra venstre:
Jonas Fabricius Lisborg Winther – Kettinge, Lucas Gransbak Heddinge – Lundby, Tine Louise Aarup – Rødby, Rasmus Thykjær Andresen – Nykøbing F, Naja Blegind Jensen – Eskilstrup, Sofie Poulsen – Sakskøbing, Emma Engel – Nykøbing F, Mads Hougesen – Nykøbing F.

Miderste række fra venstre:
Oliver Aagaard – Nr. Alslev, Kasper Krog Larsen – Ø. Ulslev.

Bagerste række fra venstre:
Lasse Erik Jensen – Nykøbing F, Hans Bredgaard Christensen – Stubbekøbing, Magnus Rømer Jørgensen – Vordingborg, Emil Zingenberg Larsen – Kettinge, Casper Dzienis, Mike Munksbo Nielsen – Idestrup, Lars Siegvardsen – Nykøbing F.

Ikke med på billedet: Gerd Mejdahl Siemen – Rødby

Forreste række fra venstre:
Philip Francisco Allerup – Eskilstrup, Tue Gerhard Porsmose – Præstø, Lasse Henrik Rasmussen – Nykøbing F, Louise Just Hansen – Maribo, Julia Kjøller Arvai – Maribo, John Mularczyk – Eskilstrup, Daniel Kristensen – Eskilstrup.

Miderste række fra venstre:
Claes Sahl Kildsgaard Olsen – Nykøbing F, Mathew Coleman – Eskilstrup, Emil Kenneth Gramkov Poulsen – Horbelev, Adam Sølling Johnsen – Nykøbing F, Oliver Johan Roger Nielsen – Ø. Ulslev, Rasmus Gjøtterup Kromann.

Bagerste række fra venstre:
Thomas Jakob Rasmussen – Rødby, Frederik Ljungquist, Søren Lang – Kettinge, Rasmus Christensen – Nykøbing F.

Ikke med på billedet: Halfdan Frits Juliussen Maddox – Sakskøbing.

Student 2018 – 17htx43b

Student 2018 – 17htx43c

Forreste række fra venstre:
Emil Trier Kristiansen – Maribo, Malthe Emanuel Wehage Rasmussen – Nykøbing F, Andreas Mangaard Dobel Nykøbing F, Emma-Sofie Ingemann Jørgensen – Nykøbing F, Julie Sofie Dahl Jørgensen – Toreby L, Emmelie Harding Lund – Nykøbing F, Kasper Ellersted Sølberg – Maribo, Emil Hallengren Andersen – Nakskov, Nicklas Bring Nielsen – Nykøbing F.

Bagerste række fra venstre:
Oliver Juhl – Nykøbing F, Rasmus Wede – Nykøbing F, Mathias Sejer Pedersen – Lundby, Mark Pløhn Madsen – Nysted, Daniel Mike Sikorski – Rødby, Mikkel Søgaard Eifoss – Nykøbing, Daniel Filtenborg Nielsen – Toreby L, Mikkel Ejby Hald – Nykøbing F.

Ikke med på billedet: Emmelie Marie Hansen –  Nykøbing F, Oliver Lisborg Jørgensen – Nykøbing F, Marinus Christian Madsen – Nykøbing F

Forreste række fra venstre:
Jesper Børre – Vordingborg, André Lieblein Niemi – Sakskøbing, Marcus Ryberg Juliussen – Nakskov, Tobias Ishøj – Rødby, Andreas Friis Rasmussen – Kettinge.

Bagerste række fra venstre:
Sebastian Thor Ammittzdorf – Søllested, Silas Hans Benjamin Hedegaard Johannesen – Nykøbing F, Jonas Thrane Bendt – Skibby, Per Kirkeskov Bruhn – Holmegård.

Euxstudent 2018 – 18eux4h3