Bliv bygnings- og anlægsstruktør
16. juni 2021
TILLYKKE til de nye serviceassistenter
5. juli 2021
Vis alle

Tillykke til alle studenterne

STOCKHOLM, SWEDEN - JUN 13, 2017: Hands holding many swedish white graduation caps, green trees in the background at the dance school Balettakademien, June 13 2017,Stockholm,Sweden

Tillykke til nyudklækkede HTX-studenter fra Nakskov:

Øverste fra venstre:
Rune Elkjær Pedersen, Morten Friis Davidsen, Patrick Holm-Jensen, Kristoffer Kranker Jensen, Bjarne Crone Søllner, Marius Christiansen, Nilas Gabriel Utermöhl

Nederst fra venstre:
Rasmus Støvlbæk Skovbølling, Kenneth Bolodo Petersen, Benjamin Smidt-Nielsen, Lucas Sejr Lundquist, Mia Marie Leonhardsen, Jon Petersen, Gustav Lau Havsholm

Tillykke til klasse 18tx4a i Nykøbing

Forreste række fra venstre:
Liv Lærke Laursen – Nykøbing F, Master Kai Sako Christensen – Væggerløse, Nicolas Jensen – Nr. Alslev, Joan Kløve Jensen – Nykøbing F., Oliver McRoy – Nr. Alslev, Nilas Virkelyst Nielsen – Holeby, Anders Lervad Hemmingsen – Nykøbing F, Søren Rasmussen – Sakskøbing.

Bagerste række fra venstre:
Jonas Kløve Jensen – Nykøbing F, Elena Sarah Manniche – Ønslev, Mikkel Herlev Bonne – Bogø, Valdemar Kirkegaard Andersen – Nykøbing F., Dion Vestergaard Sørensen – Nr. Ørslev, Gustav Friis Tarp – Sundby L., Casper Foersom – Sakskøbing, Frederik Koch Nielsen – Nykøbing F., Kasper Madsen – Nykøbing F., Marius Thun – Sakskøbing
Ikke med på billedet: Lucas Ulrik Ibsen – Nykøbing F.

Tillykke til klasse 18tx4b

Forreste række fra venstre: Philip Tribler Hass – Sundby, Malthe Brodka Andersen – Orehoved, Ea Maiken Mønsted Stephan – Væggerløse, Oliver Figge Poulsen – Nykøbing F,. Freja Ida Starzec – Nakskov, Victoria Katharina Nielsen – Errindlev, Camilla Poulsen – Nykøbing F., Emma Berthine Olivia Koch – Nykøbing F., Maria Tara Atussa Vosoughi – Nykøbing F.

Miderste række fra venstre:
Freja Lundgaard Petersen – Kraghave, Kevin Petersen – Idestrup, Nikolai Georg Jensen – Gundslev, Nikolai Haugaard Jensen – Kraghave, Laust Kjæp Dengsøe – Øster Kippinge, Emil Lollike Berlenborg – Nykøbing F., Andreas Jack Christiansen – Kraghave, Patrick Peter Michalski – Nykøbing F., Louise Ringsted Jensen – Nr. Alslev, Serine Isabella Nielsen – Tingsted.

Bagerste række fra venstre:
Peter Emil Stuhr Carlsson – Maribo, Villads Johan Martlev – Gedser, Oliver Steen Lollike Pedersen – Nykøbing F., Oliver Nicolai Lyng – Idestrup, Isaak Wang – Sakskøbing, Anders Emuel Olsen – Guldborg.

Tillykke til klasse 18tx4c

Forreste række fra venstre:
Jonathan William Calhoun Mckay – Væggerløse, Nicolai Klinke Christensen – Holeby, Patrick Schau Andersen – Rødby, Amalie Cille Jensen Jørgensen – Nykøbing F., Lasse Harald Jensen – Sakskøbing, Nicklas Per Lohmann Jensen – Sakskøbing, Phillip Lund Andersen – Sakskøbing, David Askjær Wandrup – Sakskøbing.

Bagerste række fra venstre:
Mattias Holse – Nykøbing F., Casper Flindt Sidor – Sakskøbing, Peter Winther Hemmingsen – Gedser, Mathias Andersen – Ønslev, August Heide Pfeffer – Toreby, Mikkel Bengtson Albrechtsen – Bandholm, Noah Ellekjær – Hasselø.

Ikke med på billedet: Cyril Jonathan Thorsen – Bandholm, Sandra Simonsen – Nykøbing F., Zakhar Orlov – Søllested.

Tillykke til klasse 18tx4d

Forreste række fra venstre:
Nikolai Kjær Rasmussen – Nykøbing F., Frederik Karlqvist – Nykøbing F., Madicken Ingemann Hafstad – Nykøbing F., Mikkeline Amalie Frandsen Løj – Maribo, Jannie Urucu Bostrup – Nykøbing F., Karoline Nelleman Jakobsen – Sakskøbing, Marius Emil Thornit – Nykøbing F., Julius Melbye Holm – Nykøbing F.

Bagerste række fra venstre:
Simon Nyestrøm Hansen – Maribo, Nicklas Bo Hansen – Væggerløse, Jakob Pedersen – Væggerløse, Peter Schniebler Andreasen – Nykøbing F., Nikolai Ulrik Kjæp – Maribo, Christian B. Ellersted Skovlund – Nykøbing F.

Tillykke til klasse 21ex4h3

Forreste række fra venstre:
Lukas Vickmann Jensen – Lundby, Kresten Julius Hedegaard Andersen – Næstved, Jonas Arild Havlykke – Hasselø

Ovenstående elever har bestået den gymnasiale del af deres eux-uddannelse.

Tillykke til klasse 18hx4a

Bageste række fra venstre:
Oliver Koch, Marius Bruun Hansen, Elias Walther Børresen, Frej Mads Christoffersen, Mark Bengtson Albrechtsen, Lucas Skov,Loke Martin Wessel Rindebæk, Frederik Møller Henriksen, Anders Priergaard Nielsen

Midterste række fra venstre:
Frederik Skov Christensen, Sebastian Arkaluk Sivertsen, Noah Hjorth Berge, Mikkel Frandsen Henriksen, Peter Gerner Frandsen, Asger Sixtus Hansen, Kristian Elias, Rasmussen, Marius Svarer Jensen, Jeppe Lindrup Jensen, Johannes Uriel Kronel, Mikkel Lønberg Hansen, Mads Buster Hansen, Nicklas Brandt Eriksen

Forreste række fra venstre:
Anton Meier Ebsen Jørgensen, Celine Ellebæk Christoffersen, Sigrid Albertine Præst, Rina Seferi, Emma Falck Grony, Stine Bonde-Hare, Sandra Krog, Mathias Degn Pedersen

Tillykke til klasse 18hx4b

Bageste række fra venstre:
Calle Holluf Benediktson, Jeppe Borregaard Edske Rasmussen, Niclas Marquard Christensen, Simon Kirkegaard Christiansen, Viktor Kondrup Stryger, Oliver Dylong, Magnus Hestehave Schmidt Nielsen, Johannes Rasmus Ditlev Nielsen

Midterste række fra venstre:
Christoffer Lundh Johnson, Emil Kobbernagel Rasmussen, Frederik Lohse Andersen, Mads West Bjerg, Juliane Dyrløv Krogh, Julie Victoria Nordahl Nielsen, Sigga Anthonsen

 Forreste række fra venstre:
Marie Kristine Strange Hansen, Camilla Noack Lading, Kira Akeleye Sommer Bautz, Amalie Madsen, Katrine Gadgaard Hansen, Ida Malmskov, Silke Isabella H K Elnegaard, Marie Kristine Baltzer Jensen

Fraværende
Frederik Langkilde Hansen,

Tillykke til klasse 18hx4c

Bageste række fra venstre:
Calle Holluf Benediktson, Jeppe Borregaard Edske Rasmussen, Niclas Marquard Christensen, Simon Kirkegaard Christiansen, Viktor Kondrup Stryger, Oliver Dylong, Magnus Hestehave Schmidt Nielsen, Johannes Rasmus Ditlev Nielsen

Midterste række fra venstre:
Christoffer Lundh Johnson, Emil Kobbernagel Rasmussen, Frederik Lohse Andersen, Mads West Bjerg, Juliane Dyrløv Krogh, Julie Victoria Nordahl Nielsen, Sigga Anthonsen

Forreste række fra venstre:
Marie Kristine Strange Hansen, Camilla Noack Lading, Kira Akeleye Sommer Bautz, Amalie Madsen, Katrine Gadgaard Hansen, Ida Malmskov, Silke Isabella H K Elnegaard, Marie Kristine Baltzer Jensen

Fraværende
Frederik Langkilde Hansen

Tillykke til klasse 18hx4d

Bageste række fra venstre:
Christian Andersen, Frederik Valdemar Nordahl Nielsen, Rasmus Lærke Hansen, Carl Anton Winther, Mads Kirkegaard Christiansen, Emil Ilsø Kronborg, Emil Hald Nielsen, Jonas Vejle Lohse, Tarik Bise

Midterste række fra venstre:
Ida Gandløse Svaneeng, Luis Evald Lindstrøm, Sebastian Nielsen, Ditte Østerholm Skriver, Freja Borring, Signe Ørum Birkholm Hansen, Ida Sofia Nielsen, Marius Kristiansen

Forreste række fra venstre:
Karoline Hildebrand, Celine Nordal Jacobsen, Viola Termann Kristiansen, Lisa Vibe Andersen, Julie Sofia Tvede Larsen, Pernille Strange Nielsen, Melanie Bækkel Pedersen, Nicklas Jakob Andrews Larsen, Nicolaj Rentse Reitz